Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Golarki męskie

Golarka męska

Golarki męskie to elektryczne, najczęściej bezprzewodowe urządzenia, które umożliwiają łatwe i dokładne golenie przy samej skórze. Wybierając golarkę, warto dobrze przyjrzeć się półce profesjonalnej. Marki fryzjerskie mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami w zakresie zastosowanych w golarkach męskich rozwiązań. Golą one na minimalną długość, są dokładne i precyzyjne, nie powodują uszkodzeń i podrażnień skóry. Urządzenia są przy tym lekkie, poręczne i świetnie wyważone. Co najważniejsze, tworzone są z myślą o wielu godzinach pracy w salonach, a to przekłada się na ich niezawodność i wysoką trwałość.

Czym się różnią golarki?

Jeśli otworki w folii mają nieregularne kształty, golarka foliowa jest w stanie wyłapać włoski rosnące w różnych kierunkach. Modele golarek różnią się liczbą folii i ostrzy – im jest ich więcej, tym bardziej dokładne i szybsze jest golenie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie golarki męskiej?

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na budowę golarki – czy nie jest dla nas zbyt ciężka, czy wygodnie leży w dłoni. Dobre golarki mają specjalnie profilowane rączki, dzięki czemu nie wyślizgują się podczas pracy. Poza tym istotne jest to, czy praca golarki nie okaże się dla nas zbyt głośna.

Czy golarka foliowa goli na zero?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, golenie na zero jest możliwe za pomocą jednorazowej maszynki do golenia. Z kolei golarki elektryczne, zarówno foliowe, głowicowe, jak i hybrydowe, dokładnie zgolą zarost, ale nie usuną go tuż przy samej skórze.

Jak smarowac golarkę?

Smarowanie ostrzy

właczamy maszynkę

bierzemy olej i w 2-3 miejscach – mniej więcej równomiernie po szerokości ostrza – aplikujemy olej (kropla/pryśnięcie olejem w sprayu)

pozostawiamy włączoną maszynkę jeszcze przez 5-10 sekund – po to żeby olej mmiał czas równomiernie sie rozprowadzić i dotrzeć do wszystkich miejsc.

Jak czyścić golarkę?

Płucz górną część głowicy golącej pod ciepłą, bieżącą wodą przez co najmniej 30 sekund. Po wyschnięciu załóż ją z powrotem na głowicę golącą. Delikatnie strząśnij nadmiar wody z golarki i poczekaj, aż wyschnie. Nidy nie wycieraj głowicy golącej ręcznikiem ani chusteczką, gdyż może to doprowadzić do jej uszkodzenia.

Co lepsze maszynka do golenia czy golarka?

Poza niską ceną, największą zaletą maszynki jest precyzja działania. Za jej pomocą możemy usunąć zarost całkowicie, co w przypadku golarek nie zawsze jest możliwe. Warto podkreślić również to, że maszynka do golenia wycina włosy, a nie wyrywa. Ze względu na swoje wymiary, pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.