Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Ładowarki

Ładowarki

Ładowarki sieciowe to urządzenia, które służą do ładowania urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. W celu naładowania urządzenia używa się kabla USB. W zależności od modelu ładowarka może posiadać różne rodzaje wejść USB oraz kabel w zestawie. Należy zawsze sprawdzić, czy Twój smartfon z systemem Android posiada gniazdo USB-C czy micro USB. Najszybsze ładowanie zapewnia tylko gniazdo USB-C.

Ładowarki dzielimy na sieciowe, indukcyjne oraz samochodowe.

 

Czym jest ładowarka?

Ładowarka akumulatorowa – służy do wprowadzenia energii elektrycznej do akumulatora elektrycznego przez przepływ prądu elektrycznego przez akumulator w kierunku przeciwnym do SEM akumulatora.

Jak działa ładowarka?

Ładowarka bezprzewodowa działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. W ładowarce zamontowano długi, zwinięty spiralnie przewód, tworzący tzn cewkę nadawczą. W czasie pracy na cewkę działa prąd przemienny i dzięki temu tworzy się wokół niej pole elektromagnetyczne.

 Co daje ładowarka indukcyjna?

Ładowarka indukcyjna to rodzaj ładowarki bezprzewodowej, która do działania wykorzystuje zjawisko indukcji magnetycznej. W urządzeniu zainstalowano cewkę elektromagnetyczną. Przepływający przez nią prąd generuje pole magnetyczne. Te z kolei indukuje prąd w cewce telefonu, który następnie jest kierowany do baterii

Power Delivery to inteligentny system ładowania urządzeń mobilnych za pomocą złącza USB-C.

Jak działa ładowarka do telefonu?

W momencie ładowania telefonu na cewkę w ładowarce działa prąd tworzący wokół niej pole elektromagnetyczne, w telefonie zaś jest cewka która owe pole odbiera i w ten sposób ładuje naszą baterie. Szybkość ładowania baterii telefonu zależy głównie od rodzaju baterii i ładowarki. Wiele aktualnych modeli telefonów posiada funkcję szybkiego ładowania, dzięki tej funkcji możemy uzupełnić baterie nawet w mniej niż godzinę.

Szybkie ładowarki do telefonu pracują zwykle z natężeniem 2-3 A i pod napięciem wynoszącym około 5-9 V. Informacje na temat obsługiwanych parametrów ładowania można znaleźć na obudowie, najczęściej są one określone jako Output.

Jak działa ładowarka samochodowa?

Ładowarka samochodowa generuje prąd po podłączeniu jej do gniazdka zapalniczki w naszym aucie, prąd ten pobierany jest bezpośrednio z akumulatora. Współczesne ładowarki są tak samo efektywne jak ładowarki sieciowe a niektóre ładują nawet szybciej.