Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Ładowarki uniwersalne do HP

Czy ładowarki do laptopów są uniwersalne?

Niestety na rynku znajdziemy setki zasilaczy z różnymi rodzajami wtyków, przez co wybór odpowiedniego sprzętu może sprawić nam sporo problemów. Na szczęście w sprzedaży dostępne są również zasilacze uniwersalne, standardowo wyposażone w kilka różnych wtyków pasujących do kilkudziesięciu różnych modeli laptopów.

Jedną z metod dobrania ładowarki jest dopasowanie jej wedle posiadanego modelu laptopa. Jednak na rynku są obecnie setki różnych modeli laptopów, istnieje pełen przekrój producentów: Asus, Acer, Dell, HP Compaq, Lenovo, Samsung, Toshiba i wielu innych.

Jak sprawdzić czy zasilacz pasuje do laptopa?

Jak sprawdzić model zasilacza? Najprostszym rozwiązaniem jest zerknąć na tabliczkę znamionową. Każda ładowarka do laptopa ją ma i właśnie na niej znajdziemy interesujące nas parametry. W tym przypadku będą to dane, które znajdziemy przy OUTPUT (parametry wyjścia).

Dlaczego nie działa ładowarka do laptopa?

Powodem niedziałania ładowarki do laptopa może być również awaria wtyczki zasilania, czyli elementu łączącego ładowarkę z laptopem. Najczęściej stwierdza się pęknięcie kabla. Może do niego dojść, jeśli kabel został ostro zgięty, wielokrotnie układa się go w nieprawidłowej pozycji.

Jak sprawdzić czy ładowarka jest dobra?

Zwróć uwagę na lampkę kontrolną – pierwszym elementem, na którym należy się skupić jest lampka kontrolna w laptopie. Jeśli ładowarka działa prawidłowo, to do podłączeniu zasilacza do sieci zmieni ona swój kolor. Gdy lampka kontrolna nie reaguje na podłączenie do prądu to znak, że zasilacz jest uszkodzony.

Ile volt ma ładowarka do laptopa?

Każdy zasilacz jest zaprojektowany tak, aby mógł przyjąć określoną porcję prądu zmiennego wypływającego z gniazdek (standardowo w Polsce i Europie jest to 230 V) i przetworzyć ją na potrzeby konkretnego urządzenia zasilanego prądem stałym.

Co zrobić gdy laptop nie działa bez ładowarki?

Jeśli laptop nie działa bez podpięcia ładowarki, to urządzenie traci swoją funkcjonalną i mobilność, a ponadto wpływa na podwyższone koszty za rachunki energii elektrycznej. W takim przypadku warto udać się do serwisu po profesjonalną poradę, czy lepiej wymienić baterię na nową czy kupić nowy sprzęt.