Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Lampki rowerowe z akumulatorem

Lampki rowerowe z akumulatorem

Lampka rowerowa z akumulatorem to rozwiązanie chętnie wybierane przez kolarzy. Do głównych jej zalet należy łatwe i wygodne ładowanie. Odbywające się zwykle przy pomocy złącza USB, co ciekawe możemy taką lampkę ładować nawet w czasie jazdy, wystarczy że zabierzemy ze sobą powerbank. Oświetlenie akumulatorowe zazwyczaj posiada dużą moc świecenia, która sięga nawet do kilku tysięcy lumenów.

Oświetlenie na akumulator

Takie oświetlenie zazwyczaj ma kilka funkcji, może np. świecić stale lub migać w różnych trybach, Dotyczy to lampek zarówno przednich jak i tylnych. Migające światło zwraca większa uwagę i jesteśmy dzięki niemu bardziej widoczni z większej odległości. Lampki na akumulator są łatwiejsze w montażu czy też demontażu. Zdemontowaną przednią lampkę możemy używać też jako latarkę. Dużym o ile nie największym plusem takich lampek jest to że działają one nawet gdy nie jesteśmy w ruchu.

Jakie wybrać oświetlenie do roweru?

Do jazdy z większą swobodą idealnie nadają się lampki rowerowe ze snopem światła około 500 lumenów. Natomiast żeby poszaleć po lasach i mieć poczucie bezpieczeństwa nawet przy większych prędkościach trzeba szukać oświetlenia rowerowego o mocy około 1000 lumenów i więcej.

 

Jaka lampka do jazdy w nocy?

Gdy jeździmy po mieście, parkach czy też nadrzecznych wałach w zupełności wystarczą nam lampki ze strumieniem światła o mocy do 200 lumenów. Nie są one drogie w zakupie a zapewnią nam komfortowe warunki by cieszyć się wieczorna/ nocną przejażdżką.

 

Ile lumenów na rower?

Lampki przednie posiadają zazwyczaj od 5 do nawet 300 lumenów. Takie lampki zdadzą egzamin przy zwykłej jeździe, natomiast do jazdy w terenie gdzie dobrze jest widzieć dużo więcej zaleca się lampki LED o mocy nawet 1500 lumenów.

Czy odblaski na kołach są obowiązkowe?

Do jazdy w dzień światła pozycyjne w rowerze możemy zdemontować, na stałe musimy mieć tylko światła odblaskowe. Poprawnie oświetlony rower powinien przy dobrej pogodzie być widoczny z odległości około 150m Spełniając te wymogi przyczyniamy się do dbania o bezpieczeństwo na drodze.

LAMPKA ROWEROWA LED - ŁADOWANIE USB

Lampkę rowerową USB ładujemy poprzez podpięcie do niej ładowarki i wpięcie ładowarki do źródła prądu tj. gniazdka, portu USB komputera/laptopa czy też powerbanka.