Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Latarki czołowe

Latarki czołowe

Latarki czołowe to praktyczne latarki zakładane na czoło bądź kask za pomocą specjalnego mocowania. Zapewniają nam swobodę ruchu i w żaden sposób nie krępują nam rąk. Światło świeci nam zgodnie z kierunkiem w który patrzymy. Świetnie spisują się podczas różnych prac warsztatowych, montażowych czy też przy uprawianiu sportu. Jednym z najpopularniejszych zastosowań latarki czołowej jest sport. Niezależnie od tego jaki sport uprawiamy, wielu z nas decyduje się na uprawianie aktywności fizycznej po zapadnięciu zmroku – szczególnie latem, gdy dni są gorące, a słońce nierzadko nas oślepi.

Jaką wybrać latarkę czołową?

Latarka taka powinna być przede wszystkim odporna na uszkodzenia mechaniczne i pył. Musi być zatem wykonana z wysokiej klasy materiałów oraz dobrze uszczelniona. Moc na poziomie 100-200 lumenów powinna w zupełności wystarczyć. Koniecznie musi mieć kilka trybów i dobrze, jeśli będzie opcja włączenia czerwonego światła.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie latarki czołowej?

Warto przede wszystkim zwracać uwagę na modele, które wykorzystują diody LED. Charakteryzują się długą żywotnością i wytrzymałością na uszkodzenia. Ponadto można regulować strumień światła przez zastosowane w urządzeniu soczewki. Systemem mocowania są paski i klamry, służące do założenia latarki na czoło.

Ile warto zapłacić i gdzie kupić czołówkę?

Przyzwoite latarki czołowe można kupić już za około 50 złotych, choć oczywiście wszystko zależy od zastosowań, do jakich będzie używana. Solidniejsze, bogatsze w funkcje modele kosztują około 100 złotych i więcej. Jeśli od poprawnego działania czołówki będzie zależeć nasze zdrowie lub życie, to nie należy na niej oszczędzać.

Latarki czołowe diodowe

Do współczesnych latarek aby świeciły kilkadziesiąt nawet godzin w zupełności wystarczą nam 2-3 baterie tzw. paluszki. Latarki takie posiadają zazwyczaj niewielki rozmiar i dobrze trzymają się na głowie. Dzięki diodą led mają dłuższą żywotność niż tradycyjne latarki na żarówki.

Jaka latarka czołowa w góry?

W górach najlepiej sprawdzą się latarki uniwersalne – oferujące różne tryby świecenia, dzięki którym lepiej dopasujemy się do sytuacji. Oglądając tego typu sprzęt, musimy pamiętać o priorytetach. Głównym zadaniem czołówki trekkingowej jest oświetlanie drogi.