Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Latarki warsztatowe

Latarka do garażu

Gdy pracujemy w warsztacie bardzo pomocne nam jest odpowiednie oświetlenie, które pozwoli nam dostrzec wszystkie elementy lepiej i dokładniej. Zwykłe latarki mogą w tej sytuacji nie zdać egzaminu ponieważ takie latarki z reguły musimy trzymać dłoni, a jak wiadomo do wygodniejszej pracy przydadzą nam się dwie wolne ręce. Latarki warsztatowe z reguły mają swój stojak lub uchwyt na magnes przez co korzystanie z nich jest prostsze bo nie powodują zajętości rąk.

Jaką lampę warsztatową wybrać? Jaką kupić? Który rodzaj lamp sprawdzi się w Waszym garażu lub warsztacie?

Przy tak dużej różnorodności produktów, z jaką mamy do czynienia w przypadku lamp warsztatowych, wybór tego właściwego może sprawiać niemałe trudności. Czym należy się kierować przy ich zakupie? Jakie lampy warsztatowe warto mieć w swoim garażu?

Pod samochodem z reguły jest ciemno, tak samo, jak ciemno bywa pod maską, w nadkolach, a nieraz i w kabinie pasażerskiej. A ponieważ mechanika samochodowa nie jest zabawą w ciuciubabkę i żeby coś faktycznie naprawić, trzeba to najpierw zobaczyć, nie ma tu miejsca na błądzenie w ciemnościach. Czego możecie użyć do odpowiedniego rozświetlenia tych ciemności? Oczywiście, lamp warsztatowych. Prawdziwych, dobrej jakości lamp, które powstały z myślą o pracy w trudnych warunkach i o spełnianiu różnych, czasem naprawdę bardzo konkretnych zadań

Głównym i absolutnie najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze lampy warsztatowej jest jej domyślne przeznaczenie. Zanim jeszcze przystąpicie do przeszukiwania zasobów naszego sklepu i przeglądania różnych modeli lamp, jakie posiadamy w swojej ofercie, powinniście zastanowić się dobrze nad tym, do czego tej lampy będziecie chcieli używać. Może to być bowiem lampa:

uniwersalna (wielozadaniowa),

inspekcyjna (zapewniająca bardzo mocne oświetlenie nakierowane na badaną powierzchnię),

doświetlająca (zapewniająca szeroki kąt słupa światła doświetlającego samochód lub wnętrze garażu/warsztatu),

punktowa (oświetlająca konkretne elementy, zwykle ukryte gdzieś w głębi poszczególnych układów czy podzespołów).

Jakie oświetlenie do warsztatu?

Idealnym rozwiązaniem są punktowe źródła światła – kinkiety, halogeny lub proste lampy garażowe. Osobnego oświetlenia w warsztacie wymaga stół roboczy. Tu również sprawdzą się oprawy liniowe bądź świetlówki LED do warsztatu, których światło skierujemy w dół, ale także plafony czy halogeny LED.