Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Słuchawki bezprzewodowe bluetooth

Słuchawki bezprzewodowe bluetooth

Słuchawki bluetooth aby połączyć je  naszym telefonem nie potrzebujemy żadnego kabla. Abyśmy mogli słuchać za ich pomocą muzyki wystarczy że sparujemy je ze swoim telefonem czy innym urządzeniem które obsługuje bluetooth. Gdy mamy już sparowane urządzenie i słuchawki dźwięk jest przesyłany za pomocą sygnału radiowego o małej mocy. Zasięg bluetooth wynosi zazwyczaj około 10 metrów. Brak okablowania pozbawia nas ryzyka że owym kablem o coś zaczepimy. Procedura sparowania ze sobą dwóch urządzeń jest bardzo szybka i prosta.

Jak Rozlaczyc słuchawki Bluetooth?

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania lub przycisk ID SET. Kiedy wskaźnik zacznie szybko migać, zwolnij przycisk. Słuchawki Bluetooth przejdą do trybu parowania.

Dlaczego nie mogę polaczyc się z słuchawka Bluetooth?

Upewnij się, że oba urządzenia, które chcesz sparować znajdują się odpowiednio blisko siebie. Ponownie wyłącz i włącz moduł Bluetooth w obu urządzeniach. Upewnij się, że parowanie jednego z urządzeń za pomocą modułu Bluetooth nie wymaga dostępu do dedykowanej aplikacji.

Dlaczego nie dziala mi Bluetooth?

Wyłącz urządzenia Bluetooth, odczekaj kilka sekund, a następnie włącz je ponownie. Upewnij się, że urządzenie Bluetooth znajduje się w zasięgu. Jeśli urządzenie Bluetooth działa wolno lub nie odpowiada, upewnij się, że nie jest zbyt blisko innego urządzenia USB podłączonego do portu USB 3.0.

Jak wzmocnić sygnał Bluetooth?

Rozwiązanie jest dość proste. Z jednej strony możemy próbować trzymać telefon komórkowy bliżej słuchawek, a więc w wyższej kieszonce, a dodatkowo jeszcze ograniczyć ilość różnych warstw, jakie będą się pomiędzy nimi znajdowały.

Dlaczego telefon nie wyszukuje słuchawek?

Bardzo często przyczyną problemów z wykrywaniem słuchawek przewodowych jest właśnie zapchane gniazdo. Dobrze sprawdzić stan w jakim jest przed rozpoczęciem czyszczenia za pomocą latarki. Igła lub wykałaczka, czy też patyczek do uszu bardzo dobrze nadają się do tej czynności.

Jak wygląda ładowanie słuchawek bluetooth?

Słuchawki przeważnie ładują się od kilku do kilkunastu godzin, wiele zależy od konkretnego modelu. Czas działania wynosi natomiast między 6 a 10 godzin. Wiele modeli ma specjalne etui które służy jako ładowarka, którą ze źródłem zasilania łączymy poprzez kabel micro USB. Najkrócej na jednym ładowaniu będą działamy najmniejsze słuchawki bez przewodowe, a najdłużej słuchawki nauszne.