Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Słuchawki bezprzewodowe nauszne

Słuchawki bezprzewodowe nauszne

System bezprzewodowy ma wiele zalet, a w przypadku słuchawek najważniejszą jest to, że nie jesteśmy skrępowani żadnym kablem.  Bezprzewodowe słuchawki to akcesorium którego zakup na pewno powinniśmy rozważyć. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza jeżeli np.: jesteśmy w ciągłym ruchu i jednocześnie chcemy słuchać muzyki, radia czy audiobooka.

Jaka różnica między słuchawkami nausznymi a wokółusznymi?

Słuchawki nauszne opierają się bezpośrednio na małżowinach naszych uszu. Słuchawki wokółuszne mają większe obudowy z poduszkami na obwodzie i właśnie na tych poduszkach stykających się z głową wokół uszu opierają się słuchawki.

Jakie słuchawki są lepsze?

Słuchawki dokanałowe lepiej izolują dźwięki, ich gumowe wkładki szczelnie zatykają ucho, przez co dźwięk jest bardziej wyrazisty , a bas lepiej odczuwalny. Ponadto takie słuchawki nie wypadają z uszu tak łatwo jak słuchawki douszne, więc ich użytkowanie jest bardziej komfortowe.

Jak słuchawki kanałowe niszczą słuch?

Ważne jest też, aby nie używać kanałowych słuchawek. Poza tym że niszczą słuch - sama ich obecność w kanale słuchowym podrażnia uszy i zmusza je do produkcji nadmiernej ilości woskowiny. A jeśli nie przechowujemy ich w specjalnym pojemniku i nie dbamy o ich czystość, może nam się przytrafić zapalenie ucha.

Czy słuchawki na uszy są szkodliwe?

Słuchawki wkładane do ucha mogą uszkodzić słuch

Słuchawka włożona do ucha emituje dźwięk bezpośrednio do bębenka, co powoduje zwiększenie ciśnienia wewnątrz ucha, a to z kolei może prowadzić do uszkodzenia lub pogorszenia słuchu.

Co oznaczają parametry słuchawek?

Zazwyczaj powinien wskazywać głośność słuchawek przy dostarczeniu im 1 mW. Im poziom będzie wyższy, tym lepiej – słuchawki będą  współpracować z niewydajnymi muzycznie urządzeniami, takimi jak telefony lub tablety. Poziom od 100 do 120 dB przy impedancji od 16 do 32 Ohm zapewni odpowiednią głośność.

Dlaczego nie mogę połączyć się z słuchawka Bluetooth?

Sprawdź czy urządzenia które chcesz ze sobą połączyć znajdują się blisko siebie, jeśli odległość między nimi będzie zbyt duża urządzenia mogą się nie „widzieć”. Upewnij się że do sparowania jednego urządzenia z drugim nie wymaga specjalnej aplikacji, oraz sprawdź czy moduły bluetooth w urządzeniach są włączone.