Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Szafy rack

Szafy rack, znane także jako szafy serwerowe czy szafy IT, służą do przechowywania serwerów, dysków serwerowych i innych urządzeń używanych w serwerowniach. Wyposażone są w panele krosownicze, obudowę, szuflady lub półki. Dobrze dopasowane półki i szuflady do szaf rack pozwolą na przechowywanie sprzętu IT w bezpieczny sposób. Szafy rack wiszące i stojące powinny być umieszczone w przestronnym miejscu, z dala od innych pomieszczeń typu gospodarczego, uczęszczanych korytarzy i bez dostępu dla osób postronnych. Szafa rack, określana też jako szafa krosowa, najczęściej wykonywana jest ze stalowej blachy i jest wyposażona w system wentylacyjny, a z przodu posiada zwykle drzwi szklane.

Montaż urządzeń w szafie RACK

W uporządkowaniu przewodów w szafie RACK pomocne okażą się przede wszystkim organizery, które dzieli się na dwa rodzaje: organizery pionowe – wykorzystywane w stojakach, a także w przedniej i tylnej części szafy. Z przodu zamontujemy patchcordy, natomiast z tyłu elementy instalacyjne.

Co znajduje się w szafie rack?

Prócz paneli krosowniczych, szafka rack w serwerowni powinna być wyposażona w odpowiednią obudowę, szuflady czy w półki. Półki i szuflady dopasowane do szaf rack pozwalają na przechowywanie sprzętu IT wchodzącego w skład sieci w ustandaryzowany sposób

Jaka szafka rack?

Wystarczy zmierzyć wysokość wszystkich elementów , które chcemy w niej umieścić i dodać między 25 a 35%, przykładowo jeśli wszystkie urządzenia mierzą ok. 100 cm wysokości, docelowa szafa rack powinna mierzyć pomiędzy 125 a 135 cm.

Głębokość szafy - dla szafy rack głębokość to parametr dość zróżnicowany - w przypadku szaf wiszących są to wymiary 450 mm, 550 mm oraz 600 mm, z kolei dla szaf stojących 600 mm, 800 mm, 1000 mm oraz 1200 mm.

Co oznacza U szafach rackowych?

Szafy teleinformatyczne oraz sprzęt przeznaczony do montażu w szafach mają znormalizowane wymiary. Wysokość sprzętu podaje się w jednostkach "U", dlatego też wysokość szaf rack podaje się w jednostkach "U" i określa ona ile urządzeń o wysokości 1U można umieścić wewnątrz szafy na wysokość.

 

Co potrzeba do szafy rack?

Półki do szaf.

Panele zaślepiające.

Wentylatory.

Listwy zasilające.

Organizery przewodów.

Patch Panele.