Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Szafy rack 18u

Szafa Rack to niezwykle praktyczny element każdej instalacji sieci teleinformatycznej, energetycznej i teletechnicznej. Szafy Rack przeznaczone są do rozmieszczenia urządzeń i elementów instalacji na specjalnie zaprojektowanych półkach Rack, takich jak: wzmacniacze, UPSy, zasilacze, multiswitche i wiele innych. Wykonane są z solidnej, wytrzymałej blachy stalowej. Szafy Rack gwarantują efektywną wentylację i ochronę przed zanieczyszczeniami urządzeń znajdujących się wewnątrz.

Szafa Rack Getfort 19 Cali 18u 600x450 Wisząca
Szafa Rack Getfort 19 Cali 18u 600x450 Wisząca
Produkt niedostępny

 

 

Jaka szafa rack do domu?

100 cm wysokości, docelowa szafa serwerowa rack powinna mierzyć pomiędzy 125 a 135 cm. Dodatkowe centymetry z pewnością przydadzą nam się, gdy będziemy planowali rozbudowę serwerowni.

Co oznacza typ rack do szaf?

Określenie „rack” oznacza charakterystyczny model obudowy, który posiada specyficzny system mocowania, oparty na dwóch lub trzech parach belek rackowych.

Do czego służy szafa rack?

To urządzenia przemysłowe, wykorzystywane do organizacji przestrzeni dla sprzętów IT. Służą do przechowywania serwerów, urządzeń sieciowych, generatorów zasilania UPS czy switchów. Szafy RACK to integralne wyposażenie każdego centrum danych i wszystkich serwerowni.

Jak zorganizować szafę rack?

W uporządkowaniu przewodów w szafie RACK pomocne okażą się przede wszystkim organizery, które dzieli się na dwa rodzaje: organizery pionowe – wykorzystywane w stojakach, a także w przedniej i tylnej części szafy. Z przodu zamontujemy patchcordy, natomiast z tyłu elementy instalacyjne.

Gdzie umieścić szafę rack?


Szafy rack wiszące i stojące powinny być umieszczone w przestronnym miejscu, z dala od innych pomieszczeń typu gospodarczego, uczęszczanych korytarzy i bez dostępu dla osób postronnych. 

Co to szafa serwerowa? 

Szafy serwerowe, znane również jako "szafy IT" lub "szafy rack" są niezbędnymi elementami wyposażenia serwerowni umożliwiającymi zorganizowanie przestrzenne urządzeń IT w niej pracujących. 

Co potrzeba do szafy rack?

Półki do szaf.

Panele zaślepiające.

Wentylatory.

Listwy zasilające.

Organizery przewodów.

 

Patch Panele.