Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Uchwyty antenowe balustradowe

Uchwyt antenowy balustradowy

Wybór odpowiedniego uchwytu powinien być podyktowany tym, gdzie chcemy zainstalować naszą antenę. Jeżeli możliwości są nieograniczone (np. w domu jednorodzinnym), wybieramy taki model, jaki odpowiada naszemu pomysłowi na umiejscowienie anteny. Jeśli natomiast nie mamy zbyt dużego wyboru, to trzeba się skupić na kwestiach jakości konkretnego uchwytu.

Uchwyt do anteny balkonowej na poręcze balkonu

Antena satelitarna może być przymocowana do poręczy balkonowej wtedy, kiedy nie mamy możliwości dokonania odwiertu w ścianie. Wybór odpowiedniego modelu musi być podyktowany rodzajem poręczy i wielkością jej elementów. Tutaj również wyróżniamy kilka rodzajów. Uchwyty proste, lewe, prawe lub takie zbudowane z płaskowników, które przeznaczone są do montażu masztów antenowych. Uchwyty występują w wielu kolorach i rozmiarach w zależności od tego, do jakiej anteny są przeznaczone.

Zasada kupowania uchwytu jest jedna: powinien być on proporcjonalnie duży do wielkości posiadanej przez nas anteny tak, żeby można było osiągnąć jej stabilność. Bez względu na to, czy kupujemy uchwyt do anteny DVB-T, czy do innego modelu, sprawdzamy, z jakiej jakości stali jest on wykonany. Marna jakość (tym bardziej w przypadku długich anten), może skutkować wykrzywieniem anteny na skutek działania silnego wiatru. Tak więc musi być ona wykonana porządnie, a miejsce łączenia rury z podstawą musi prezentować się solidnie.

Jak zamontować antenę na balkonie?

Najszybszym i najmniej inwazyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie „płaskich” adapterów współosiowych dostępnych w różnych długościach i standardach (F i IEC), z klejem blokującym lub bez, do umieszczenia pod drzwiami i oknami.

Jak przedłużyć maszt antenowy?

Przedłużenie masztu jest mocowane do masztu antenowego za pomocą dwóch śrub i zgrzewanej tulejki przejściowej. Nasadka masztu z nasadką i śrubami mocującymi, idealnie nadaje się do montażu lustra satelitarnego. Wskazówka: Podczas montażu należy zwrócić uwagę na to, że przedłużka masztu jest dodatkowo wzmocniona.