Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Uchwyty do telewizora 65 cali

Jak dobrać uchwyt do telewizora?

Najważniejszym kryterium w doborze uchwytu do telewizora jest rodzaj ściany, do której ten ma być przymocowany. Odpowiednio dobrany uchwyt gwarantuje, że ciężar telewizora rozłoży się na całą powierzchnię, co zmniejszy ryzyko uszkodzenia ściany. Innymi elementami, na które powinieneś zwrócić uwagę, są: - maksymalny udźwig, - standard VESA, - regulacja kąta nachylenia, - odległość od ściany. Zależy ona od tego, jaki uchwyt do telewizora wybierzesz – ruchomy, płaski, czy uchylny. Odbiornik niemalże licujący ze ścianą, będzie wyglądał bardziej estetycznie. Zwłaszcza jeśli nie jest otoczony innymi meblami. Jeśli więc zależy Ci na małej odległości od ściany, powinieneś wybrać wieszak uchylny lub płaski.

Na jakiej wysokości zamontować uchwyt do telewizora?

Miejsce montażu uchwytu do telewizora zależy od wysokości kanapy oraz wzrostu osób, które spędzają czas przed ekranem. Ogólna zasada mówi, że środek ekranu powinien znajdować się na wysokości oczu osób oglądających. Takie położenie gwarantuje największy komfort użytkowania.

Jaki telewizor można powiesić na ścianie?

Zajmie mniej miejsca i będzie wyglądał estetycznie. W tym celu możemy wybrać telewizor OLED lub z podświetleniem krawędziowym. Istotna jest jakość obrazu. Najnowsze technologie i modele posiadają obraz wysokiej jakości, który gwarantuje głębię kolorów.

Jaki uchwyt do TV OLED?

Modele szerokich ekranów LCD lub OLED wymagają już 2-osobowego montażu. Problem sprawi nie tylko ciężar, ale też konieczność precyzyjnego oznaczenia miejsca wbicia śrub. Jeśli zależy Ci na precyzji, wybierz uchwyt do TV z wbudowaną minipoziomicą

Jakie kołki do montażu telewizora?

Jak już wspominaliśmy, dobór kołków rozporowych zależy od wielkości telewizora i jego wagi. Do modeli o przekątnej 55” wystarczą uniwersalne, a większe wymagają dłuższych kołków (np. 65 cali). W pierwszej kolejności ołówkiem zaznacz, w którym miejscu na ścianie będzie znajdować się środek ekranu.

Jak powiesić telewizor w narożniku?

Jeśli chcemy, możemy zamontować telewizor w narożniku. Do tego celu konieczny będzie jednak zakup odpowiedniego uchwytu z regulacją położenia ekranu. Wbrew pozorom taki uchwyt wcale nie montuje się w narożniku, tylko obok, a następnie reguluje telewizor, tak, aby zakrył narożnik.