Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Uchwyty do telewizora obrotowe

Jaki uchwyt do telewizora obrotowy?

Jeśli chcesz dowolnie manipulować ustawieniem ekranu, postaw na obrotowy uchwyt do telewizora z pełną regulacją. Pozwoli on na zmianę ustawienia nie tylko w linii góra–dół, ale też w pozycji poziomej. To doskonałe rozwiązanie do dużych i przestronnych pomieszczeń.

Jaki wybrać uchwyt obrotowy do telewizora?

Zależy ona od tego, jaki uchwyt do telewizora wybierzesz – ruchomy, płaski, czy uchylny. Odbiornik niemalże licujący ze ścianą, będzie wyglądał bardziej estetycznie. Zwłaszcza jeśli nie jest otoczony innymi meblami. Jeśli więc zależy Ci na małej odległości od ściany, powinieneś wybrać wieszak uchylny lub płaski.

Jak prawidłowo zamontować uchwyt do telewizora?

Zaznacz miejsca dla otworów montażowych. Wywierć otwory montażowe w ścianie oraz umieść w nich kołki rozporowe. Za pomocą dołączonych do zestawu śrub przykręć uchwyt TV do ściany. Przykręć telewizor do uchwytu.

Jak się montuje uchwyt do telewizora?

Na ścianie oznaczamy ołówkiem punkt, w którym ma się znajdować środek telewizora. Przykładamy uchwyt do zaznaczonego miejsca. Następnym krokiem jest wypoziomowanie uchwytu przy pomocy poziomicy i zaznaczenie miejsca dla otworów montażowych.

Dlaczego warto montować TV na ścianie?

Powodów, dla których warto zdecydować się na uchwyt ścienny do telewizora, jest wiele. Pierwszy z nich to kwestia estetyki. Ten sposób montażu sprawia, że wnętrze salonu wygląda znacznie bardziej nowocześnie. Szczególnie, gdy mamy lub planujemy zakup telewizora o bardzo dużej przekątnej.

Kolejna kwestia to miejsce do postawienia dużego TV. Wyeliminowanie stojaka na TV sprawi, że w pokoju może zrobić się znacznie przestronniej, lub będziemy mogli lepiej zagospodarować tą przestrzeń. Telewizory z roku na rok są coraz większe i dla tych naprawdę dużych może po prostu nie być już miejsca na naszych meblach.

Następny argument to brak dostępu dla małych dzieci. W czasie zabawy mogą one uszkodzić telewizor stojący na szafce. Jeśli telewizor na ścianie będzie zawieszony nieco wyżej, to prawdopodobieństwo takiego wypadku jest o wiele mniejsze. Montaż ścienny często sprzyja także ukryciu przewodów w ścianie lub za specjalnymi maskownicami.

Maksymalny udźwig

Uchwyty TV są dostosowane do telewizorów o różnej wielkości i mają maksymalne obciążenie, np.: do 20kg, do 30kg, do 35kg, lub do 50kg. Sprawdźmy, ile waży nasz telewizor i odpowiednio zawęźmy poszukiwania odpowiedniego uchwytu.

Jeśli pod telewizor planujemy podczepić soundbar, trzeba również pamiętać o dodaniu jego wagi. Niewielkie soundbary ważą od 2 do 5kg.