Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Uchwyty do telewizora regulowane

Jaki uchwyt ruchomy do telewizora?

W takiej sytuacji, najlepiej sprawdzi się ruchomy wieszak, w którym telewizor jest umieszczony na wysięgniku. Dzięki temu, możesz regulować odległość ekranu od ściany i w razie potrzeby go zbliżyć lub oddalić. Oprócz tego, dostępne są opcje nachylenia zarówno w pionie, jak w i poziomie.

Jaki uchwyt do TV OLED?

Modele szerokich ekranów LCD lub OLED wymagają już 2-osobowego montażu. Problem sprawi nie tylko ciężar, ale też konieczność precyzyjnego oznaczenia miejsca wbicia śrub. Jeśli zależy Ci na precyzji, wybierz uchwyt do TV z wbudowaną minipoziomicą.

Jak dobrać uchwyt ścienny do telewizora?

Typ ściany a wybór wieszaka do telewizora

Uchwyty do telewizorów należy dobierać z uwzględnieniem typu ściany, na której mają zawisnąć. Oczywiście, jeśli masz ścianę z cegły lub betonu, możesz na niej wieszać właściwie każdy uchwyt.

Uchwyt do TV powinien być przede wszystkim prawidłowo dopasowany – i nie chodzi tylko o kwestie ściśle techniczne. Przed zakupem warto zadać sobie kilka prostych pytań o to, jaką funkcję będzie pełnił dany wieszak. Akcesoria do mocowania ekranu powinny łączyć w sobie funkcję praktyczną i estetyczną.

Standard VESA – czyli rozstaw otworów na śruby montażowe

VESA to międzynarodowy standard określający odległość pomiędzy otworami montażowymi na śruby, znajdującymi się na tylnej ścianie telewizora. Ujednolicony standard stanowi duże ułatwienie. Informację o wymiarach VESA znajdziesz w podstawowych parametrach technicznych ekranów i uchwytów do TV. Ten parametr określa się na podstawie rozstawu otworów w pionie oraz poziomie. Co więcej, często bierze się pod uwagę również przekątna telewizora oraz jego wagę.

Przykładowe parametry VESA dla różnych typów TV to 75 × 75 mm, 200 mm x 200 mm, 400 mm x 300 mm oraz 400 mm x 400 mm. Zauważ, że VESA podaje wymiary maksymalne dla rozstawu śrub. Ponadto standard ciągle ulega poszerzaniu o nowe, większe parametry.

Jeśli zastanawiasz się, jaki uchwyt do TV wybrać, a posiadany przez Ciebie typ ekranu nie zawiera opisanego standardu w opisie, Twój odbiornik najprawdopodobniej wymaga tzw. uchwytu standardowego.

Maksymalny udźwig uchwytu

Oto kluczowy parametr pozwalający na ocenę maksymalnego obciążenia konstrukcji uchwytu. W przypadku wariantów prostych, takich o standardowej formie, szacunkowe obciążenie maksymalnej to ok. 50 kg. Obciążenie będzie wyższe w przypadku uchwytów o dużych wymiarach, z rozbudowaną częścią montażową lub szerokim ramieniem obrotowym. Jeżeli planujesz podwieszenie pod ekran dodatkowych akcesoriów, np. głośnika lub soundbara, zakres obciążenia powinien być odpowiednio większy.