Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Wentylatory domowe stojące

Wentylator domowy stojący

Wiatrak stojący, nazywany przez wielu również tradycyjnym, to najczęściej spotykany typ wentylatorów. Poznasz go po wydłużonej nóżce oraz okazałych śmigłach. Ze względu na sporą głośność najlepiej ustawić go w miejscu, gdzie najczęściej dużo się dzieje. W większości domów będzie to salon lub kuchnia.

Co to jest wentylator stojący i do czego służy?

To urządzenie, które swoim działaniem schładza powietrze w pomieszczeniu

Wentylatory domowe są dobrym rozwiązaniem na upały

Powietrze w pokoju jest chłodniejsze, ponieważ wprawione w ruch cząsteczki powietrza poruszają się szybciej niż zwykle,

Na rynku dostępne są różne modele wiatraków. Możemy znaleźć pasujący model do biura, domu, mieszkania, pokoju dziecięcego, salonu kosmetycznego, a nawet do gabinetu.

W jaki sposób może być zasilany wentylator?

Wentylatory i wiatraki dostępne w sprzedaży zasilane są sieciowo, akumulatorowo, bateryjnie lub poprzez USB. Większość z nich – zwłaszcza modele podłogowe i stołowe – posiada możliwość podłączenia do prądu. Zasilane sieciowo są także wentylatory sufitowe połączone z lampami oraz wiatraki montowane na ścianach. Zasilanie bateryjne, akumulatorowe lub USB stosowane jest najczęściej w wersjach podręcznych, takich jak mini wentylatory lub niewielkie produkty biurkowe.

Jaki wentylator stojący wybrać?

Stojący wiatrak do domu powinien mieć średnicę śmigła co najmniej 40cm. Głośność – nikt nie lubi hałasu, a wentylator pracuje przez długi czas. Natężenie hałasu poniżej 60dB można uznać za dobry wynik w przypadku tych urządzeń.

Ile wat powinien mieć dobry wentylator?

Przeciętnie moc domowych wiatraków wynosi 20-100 W. Z tym że większa moc, to również większy pobór prądu i większa głośność. Na przykład wentylator o mocy 90 W może hałasować na poziomie aż 70 dB. Dlatego dobrze jest szukać wentylatorów o dużej mocy, ale niskim zużyciu prądu oraz niskiej głośności.

Wybierając wentylator domowy warto zwrócić uwagę na:

Moc — optymalna moc wentylatora stojącego oscyluje w granicach od 40 do 60 W. Wiatraki biurkowe mają zazwyczaj od 20 do 30 W. Trzeba pamiętać, że im większa moc, tym wyższa wydajność i zużycie prądu urządzenia.

Głośność — wentylator stojący cichy nie powinien przekraczać od 40 do 60 dB. Wiatraki z takim poziomem hałasu nie przeszkadzają w codziennych czynnościach. Na rynku dostępne są także cichsze modele, przy których łatwo można zasnąć.

Poziomy prędkości — wiatraki mają zwykle 3 poziomy: niski, średni i wysoki. Niski idealnie nadaje się do używania w nocy, a wysoki podczas najgorętszych upałów.

Oscylację — większość wiatraków pokojowych obraca się do 90 lub 180 stopni. Droższe modele potrafią obracać się nawet o 360 stopni. Funkcja ta sprawia, że wiatr potrafi dotrzeć do najdalszych kątów w domu.