Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Wiatraki samochodowe 12v

Wiatrak samochodowy 12v

Wentylator samochodowy to urządzenie przenośne, które może być zainstalowane w każdym aucie. Pod względem sposobu montażu możemy wybierać spośród wentylatorów samochodowych pod zapalniczkę, wentylatorów samochodowych na baterie słoneczne lub wentylatorów na USB. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z wysokimi temperaturami. Ogromną zmorą w okresie najbardziej intensywnych upałów jest korzystanie z samochodu – zwłaszcza wtedy, gdy auto zdążyło się już nagrzać. W takich wypadkach warto zastosować wentylator samochodowy .

Czym zasilić wentylator samochodowy?

12V, ale nadal będzie to prąd przemienny. Taki prąd trzeba wyprostować i dopiero wówczas można podłączyć wentylator. Wentylatory samochodowe mają dość dużą moc (nawet 200W), potrzeba zatem transformatora o odpowiedniej mocy oraz diod prostowniczych (lub scalonego mostka) na odpowiednio duży prąd. Możemy zdecydować się na wentylator samochodowy 12 V lub wentylator samochodowy 24 V – im więcej, tym skuteczniejsze będzie chłodzenie. Istnieją także modele termowentylatorów samochodowych. Wentylator samochodowy możemy zamontować w dowolnym miejscu, choć kluczowa będzie tutaj długość kabla.

Wbudowane w samochodzie nawiewy powietrza mogą okazać się niewystarczające w trakcie najgorętszych dni . Gdy powietrze jest ciężkie i suche, nawet ustawione na maksimum nawiewy w samochodzie mogą nie rozrzedzać powietrza na tyle, byśmy odczuli komfort. Wentylator samochodowy to świetna alternatywa – ma dużo silniejszą moc od wbudowanych nawiewów i pozwoli poczuć się bardziej komfortowo w upalne dni.

Przeglądając oferty wentylatorów samochodowych, powinniśmy również zwrócić uwagę na ilość obrotów wyrażanych w jednostce RPM (prędkość obrotowa). Bo jak wiadomo im więcej RPM tym bardziej efektywne będzie chłodzenie.

Wiatrak to idealnie rozwiązanie na upalne letnie dni. Jego obroty są na tyle szybkie że bez problemu Cię bardzo szybko ochłodzi. Można z niego korzystać  gdziekolwiek chcesz. Wystarczy podłączyć do gniazdka zapalniczki samochodowej.

Zalety wentylatora samochodowego 12v

Świetnie sprawdzi się w każdym samochodzie bez klimatyzacji - pomoże przetrwać nawet najbardziej upalne dni.

Zastosowanie dużego śmigła i mocnego silnika sprawiło, że wiatrak wytwarza dużą siłę nawiewu przy umiarkowanej głośności.

Zasilany jest z gniazdka zapalniczki samochodowej 12V, a długi kabel zasilający pozwala na bezproblemowe podłączenie wentylatora do prądu w każdym miejscu samochodu.

Posiada opcje regulacji kąta nachylenia śmigła oraz włącznik/wyłącznik nawiewu.

Posiada wygodne mocowanie do montażu w samochodzie (np. na szybie) za pomocą dołączonej mocnej przyssawki.

Można go zabrać np. na ryby, na camping, do namiotu, na łódkę itp.