Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Wiatraki samochodowe 24v

Wiatrak samochodowy 24v

Wentylator samochodowy to urządzenie przenośne, które może zainstalować w każdym aucie. Pod względem sposobu montażu możemy wybierać spośród wentylatorów samochodowych pod zapalniczkę, wentylatorów samochodowych na baterie słoneczne lub wentylatorów na USB. Sprawdzamy, co warto wziąć pod uwagę podczas wybierania najlepszego wentylatora samochodowego. Wbudowane w samochodzie nawiewy powietrza mogą okazać się niewystarczające w trakcie najgorętszych dni . Gdy powietrze jest ciężkie i suche, nawet ustawione na maksimum nawiewy w samochodzie mogą nie rozrzedzać powietrza na tyle, byśmy odczuli komfort. Wentylator samochodowy to dobre rozwiązanie, jest dużo silniejszy od wbudowanych nawiewów i pozwoli poczuć się bardziej komfortowo w upalne dni.

Czym zasilić wentylator samochodowy?

24V, ale nadal będzie to prąd przemienny. Taki prąd trzeba wyprostować i dopiero wówczas można podłączyć wentylator. Wentylatory samochodowe mają dość dużą moc (nawet 200W), potrzeba zatem transformatora o odpowiedniej mocy oraz diod prostowniczych (lub scalonego mostka) na odpowiednio duży prąd. Wentylator samochodowy możemy zamontować w dowolnym miejscu, choć kluczowa będzie tutaj długość kabla.

Przeglądając oferty wentylatorów samochodowych, powinniśmy również zwrócić uwagę na ilość obrotów wyrażanych w jednostce RPM (prędkość obrotowa). W tym aspekcie działa identyczna zasada, jak wyżej: im wyższa wartość RPM, tym skuteczniejsze chłodzenie .

Wiatrak idealnie na upalne letnie dni. Jego obroty są na tyle szybkie że bez problemu Cię bardzo szybko ochłodzi. Niezastąpiony podczas upałów, możemy z niego korzystać  gdziekolwiek chcemy. Wystarczy podłączyć do gniazdka zapalniczki samochodowej.

Zalety wentylatora samochodowego 24v

Świetnie sprawdzi się w każdym samochodzie bez klimatyzacji - pomoże przetrwać nawet najbardziej upalne dni.

Zastosowanie dużego śmigła i mocnego silnika sprawiło, że wiatrak wytwarza dużą siłę nawiewu przy umiarkowanej głośności.

Zasilany jest z gniazdka zapalniczki samochodowej 24V, a długi kabel zasilający pozwola na bezproblemowe podłączenie wentylatora do prądu w każdym miejscu samochodu.

Posiada możliwość regulacji kąta nachylenia śmigła oraz włącznik/wyłącznik nawiewu.

Można go wygodnie zamocować w samochodzie (np. na szybie) za pomocą dołączonej mocnej przyssawki.

Można go zabrać np. na ryby, na camping, do namiotu, na łódkę itp.