Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Dekodery

Dekoder jest elementem logicznym służącym do zmiany jednego kodu na inny. Tuner telewizyjny może też pełnić inną rolę, a mianowicie odbiór programów telewizji kablowej (DVB-C) oraz satelitarnej (DVB-S). Pamiętaj, że nie każdy telewizor z DVB-T2 odbierze telewizję w nowym standardzie. Od 2020 roku wszystkie nowe telewizory sprzedawane w Polsce muszą mieć DVB-T2 HEVC. Starsze modele często były co prawda wyposażone w tuner DVB-T2, natomiast dostosowane były do kodowania AVC lub MPEG-4.

Jak łatwo sprawdzić, czy telewizor ma DVB-T2 (HEVC)?

Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie, czy telewizor ma tuner DVB-T2 i obsługuje kodek HEVC, jest przejście na stronę www.telewizjanaziemna.pl i wpisanie wyszukiwarce interesującego nas modelu.

Co daje dekoder do telewizora?

Jak już wspomnieliśmy, dekoder może pełnić funkcję multimedialnego odtwarzacza. Poszczególne modele zdołasz podłączyć do Internetu, co pozwala na korzystanie z zasobów zgromadzonych w sieci. Co więcej, poszczególne produkty pozwalają na odtwarzanie muzyki, przede wszystkim w formacie MP3 lub WMA.

Jaki dekoder z Internetem do telewizora?

Zastanawiając się, jak oglądać telewizję online w telewizorze, warto sprawdzić polecane modele. Dekodery Evobox IP (IPTV) i Evobox stream (OTT) oferuje Cyfrowy Polsat. Od strony technicznej Evobox IP działa tylko w sieciach operatorów internetowych Orange, Netii, Plusa.

Czy dekoder pasuje do każdego telewizora?

Jeśli chodzi o złącza, to standardem jest aktualnie HDMI i takie połączenie oferuje praktycznie każdy telewizor i dekoder. Jeżeli korzystasz ze starszego urządzenia, poszukaj dekodera, umożliwiającego podłączenie także w innym standardzie (np. SCART).

Jak podłączyć dekoder z telewizorem?

Znajdź gniazdo HDMI na tylnym lub bocznym panelu telewizora, a także w dekoderze. Połącz oba urządzenia za pomocą przewodu HDMI. Podłącz zasilacz do dekodera, a następnie umieść wtyczkę zasilacza w gniazdku sieci elektrycznej. Uruchom telewizor oraz dekoder i odczekaj do momentu, aż urządzenia się włączą.

Jak prawidłowo podłączyć dekoder DVB-T?

Podłączając dekoder należy przewód antenowy odłączyć od telewizora i podłączyć do dekodera. 1. Po podłączeniu dekodera do telewizora oraz przewodu antenowego do dekodera możesz podłączyć dekoder do domowego zasilania sieciowego (gniazdka elektrycznego). Upewnij się, że telewizor jest włączony.