Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Latarki

Jak powstała latarka?

Źródłem światła w latarce jest zwykle żarówka o niewielkiej mocy, zasilana bateriami. Pierwsza latarenka była prostopadłościanem z okrągłym otworem, o natężeniu światła dwóch świec. Z baterią ważyła 2 funty (kilogram), a wyprodukowała ją firma Bristol Electric Lamp Co. w 1891 roku

1898 r. - Conrad Hubert, znany jako założyciel Eveready Battery Company, wynalazł ręczną latarkę elektryczną składającą się z suchej baterii, żarówki i mosiężnego odbłyśnika w papierowej rurce.

Do czego jest latarka?

Czym jest i do czego służy latarka, nikomu nie trzeba wyjaśniać. Jest to rodzaj małej, kompaktowej lamy elektrycznej, której zadaniem jest emitowanie punktowej, skoncentrowanej wiązki światła. Pierwsze latarki powstały w XIX wieku, wraz z upowszechnieniem ogniw elektrycznych.

Źródłem światła w latarce jest zwykle żarówka o niewielkiej mocy, zasilana bateriami. Do skupiania światła używa się reflektora parabolicznego. Wszystkie części latarki, wraz z odpowiednimi obwodami elektrycznymi, są montowane w obudowie o niewielkich rozmiarach i masie, zapewniającej niezbędną ochronę żarówce.

Jak działa latarka LED?

Diody LED wytwarza się z materiałów półprzewodnikowych, a ich barwa zależy od rodzaju takiego materiału. W uproszczeniu, w diodach elektroluminescencyjnych dochodzi do bezpośredniej przemiany prądu elektrycznego w światło widzialne i ma to związek ze zjawiskiem fizycznym określanym jako rekombinacja

Do czego służy latarka czołowa?

Jednym z najpopularniejszych zastosowań latarki czołowej jest sport. Niezależnie od tego, czy uprawiamy jogging, crossfit, czy biegamy, wielu z nas decyduje się na uprawianie aktywności fizycznej po zapadnięciu zmroku – szczególnie latem, gdy dni są gorące, a słońce nierzadko nas oślepia.

Co to jest ślepa latarka?

były przeznaczone głównie dla konwojów chroniących militarne transporty kolejowe. Były produkowane ze stali i mosiądzu. Latarki ślepe były produkowane z myślą o ich użytkowaniu w ciężkich warunkach atmosferycznych jak wiatr czy deszcz. Oprócz tego mogły dojść trudności z zapaleniem zapałek czy zapalniczki.

Co to jest latarka taktyczna?

Latarka taktyczna – rodzaj latarki elektrycznej emitującej skupione światło punktowe. Latarki taktyczne używane są jako wyposażenie broni palnej - używa się ich do oświetlania celu lub jego oślepiania (taktyka "oślep i zabij"). Mogą być przymocowane do szkieletu lub lufy broni albo trzymane przez strzelca.

Ile lumenów powinna mieć dobra latarka?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i trudno określić, ile lumenów powinna mieć latarka, aby spełniała wymagania użytkownika. Dla ogólnego zastosowania można przyjąć, że 1000 lumenów powinno wystarczyć do większości zastosowań dla przeciętnego użytkownika.