Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Piloty uniwersalne

Czym jest i jak działa pilot uniwersalny? Kupując sprzęt elektroniczny, w zestawie otrzymujesz pilota, który jest zaprogramowany w taki sposób, by współpracować tylko z jednym wybranym urządzeniem. Nie przyciszysz dźwięku w telewizorze pilotem do wieży i na odwrót, nawet jeśli są tej samej marki.

Jaki pilot uniwersalny?

Zdecyduj się na pilot uniwersalny z funkcją zapamiętywania kodów. Dobrze też, by posiadał on dedykowaną aplikację. To znacznie ułatwi jego konfigurowanie. Upewnij się również, że producent regularnie aktualizuje bazę kodów sterowania.

Jak kupić nowy pilot do telewizora?

Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się ofercie producenta swojego telewizora. Bardzo często firmy dają możliwość dokupienia pilota identycznego z tym, który właśnie utraciliśmy. Niestety zdarza się, że za oryginalne akcesorium, zwłaszcza w przypadku tych droższych modeli telewizorów, trzeba zapłacić krocie.

Czy pilot uniwersalny nadaje się do dekodera?

Pilot uniwersalny może obsługiwać nawet kilka urządzeń jednocześnie. Sprawdzi się nie tylko do standardowego odbiornika telewizyjnego, ale też różnego rodzaju dekoderów, odtwarzaczy DVD i Blu-Ray, konsol gamingowych, a także innych sprzętów.