Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Słuchawki bezprzewodowe

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek bezprzewodowych?

Jakość dźwięku, wygoda użytkowania, tłumienie hałasów czy czas pracy na baterii - to najważniejsze cechy, którym warto się przyjrzeć przy wyborze słuchawek bezprzewodowych. Rynek słuchawek bezprzewodowych tworzy mnóstwo firm konkurujących ceną, funkcjami i wyglądem

 

Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek bezprzewodowych?

Jeśli dobieramy słuchawki do smartfonu lub tabletu, najlepiej wybrać słuchawki o niskiej impedancji. Optymalny przedział to 16-32 Ohm, niższe wartości będą oznaczać bardzo duże zniekształcenia dźwięku. Do stacjonarnych źródeł dźwięku warto wybrać słuchawki o wyższej impedancji – minimum 50 Ohm.

Co oznaczają parametry słuchawek?

Zazwyczaj powinien wskazywać głośność słuchawek przy dostarczeniu im 1 mW. Im poziom będzie wyższy, tym lepiej – słuchawki będą dobrze pracować nawet z niewydajnymi muzycznie urządzeniami, takimi jak telefony lub tablety. Poziom od 100 do 120 dB przy impedancji od 16 do 32 Ohm zapewni odpowiednią głośność

Jak działają słuchawki bezprzewodowe radiowe?

Słuchawki radiowe wyposażone są w akumulator ładowany po umieszczeniu słuchawek w stacji dokującej, która pełni jednocześnie rolę nadajnika sygnału, a którą należy podłączyć bezpośrednio pod źródło sygnału, czyli telewizor, odtwarzacz CD czy radio FM.

Jakie jest dobre pasmo przenoszenia w słuchawkach?

Standardowe słuchawki przeznaczone do odtwarzaczy przenośnych odtwarzają zakres od 20 do 20 000 Hz, zakres ten pokrywa się w pełni z zakresem częstotliwości słyszanych przez ludzkie ucho. Osoby o szczególnie wrażliwym słuchu mogą kupić słuchawki high-endowe, odtwarzające zakres od 5 do 45 000 Hz.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe douszne?

Generalnie jednak przycisk parowania jest zintegrowany z przyciskiem włączania / wyłączania. Wystarczy go przytrzymać, aby dioda LED kontrolera migała z przerwami. Z kolei, jeśli chcesz uruchomić tryb parowania w słuchawkach dousznych/dokanałowych, przycisk parowania znajduje się w dołączonym do zestawu etui.

Jak działają słuchawki bezprzewodowe nauszne?

Podstawą działania słuchawek na Bluetooth jest sygnał radiowy o niskiej mocy – to dzięki niemu jest możliwe cyfrowe przesyłanie dźwięku.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny