Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Uchwyty

Uchwyty antenowe to jedne z niezbędnych elementów do prawidłowego montażu anteny satelitarnej. Uchwyty są zazwyczaj dostosowane do standardowej szerokości rurki utrzymującej antenę, a montowane mogą być w bardzo różnych miejscach.


Jaki uchwyt do anteny?

Dzisiaj standardem dla anten balkonowych są uchwyty wykonane z ocynkowanej stali, która charakteryzują się odpornością na korozję. Wielkość konkretnego uchwytu powinna być dopasowana do średnicy anteny. Im antena większa, tym podstawa uchwytu musi być bardziej rozbudowana, żeby dobrze trzymać całość.

Jak prawidłowo zamontować antenę satelitarną?

Złączenia należy izolować silikonem dekarskim. Przed właściwym przymocowaniem anteny, należy wykonać montaż prowizoryczny. Podczas instalowania anteny należy podłączyć odbiornik TV na zewnątrz; ekran powinien być widoczny podczas manipulowania anteną. Antenę należy podłączać przy dobrej pogodzie i na suchej ziemi.

Kierunek ustawienia anteny, ustala się zgodnie z kątem azymutu 180 stopni, liczonym od kierunku południowego, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gdy jesteśmy pewni wszystkich ustawień, należy przykręcić przewody do konwertera i do odbiornika, a następnie podłączyć dekoder satelitarny do telewizora i uruchomić go.

Jak usztywnić talerz satelitarny?

Im większa antena, tym ma większy sygnał, ale uwaga ta nie dotyczy wiatru, bo im większa czasza, tym bardziej jest narażona na podmuchy wiatru.  Lepiej zamontować antenę w loggii niż na zewnątrz balkonu, a im krótsze ramię uchwytu, tym lepiej, bo antena nie drga na wietrze.