Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Lampki rowerowe tylne

lampka rowerowa tylna

Lampka rowerowa tylna zapewnia naszemu rowerowi lepszą widoczność przez innych uczestników ruchu. Jest obowiązkowym wyposażeniem naszego roweru zwłaszcza po zmroku. Ma kolor czerwony, zazwyczaj posiada kilka trybów migającego światła czerwonego. Podczas wyboru lampek rowerowych warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i trwałość, a także upewnić się czy emitowane przez lampkę światło ma wystarczającą moc. Istotne w lampce jest też źródło zasilania a także sposób mocowania.

Jaka lampka rowerowa na tył?

Zazwyczaj wystarcza by lampka tylna miała moc miedzy 10 a 50 lumenów. W niektórych modelach sprawdzi się nawet i mniejsza moc wiele zależy od rozpraszania bocznego tylnego światła.

Jak zamontować tylną lampkę rowerową?

Najrozsądniejszym miejscem do montażu tylnej lampki jest sztyca zaraz pod siedzeniem, a jeśli nasz rower jest wyposażony w bagażnik bo lampkę tylną montujemy na najbardziej wysuniętej do tyłu części tego bagażnika. Pamiętajmy aby lampki przymocować stabilnie by nie przesuwały się podczas jazdy.

Jaka lampka na bagażnik rowerowy?

Zadbajmy oto aby nasze światło tylne miało dużą moc i było wyposażone w kilka trybów światła migającego, które możemy zmieniać.

Ile lumenów na rower?

Lampki przednie posiadają zazwyczaj od 5 do nawet 300 lumenów. Takie lampki zdadzą egzamin przy zwykłej jeździe, natomiast do jazdy w terenie gdzie dobrze jest widzieć dużo więcej zaleca się lampki LED o mocy nawet 1500 lumenów.

Jaka lampka do jazdy w nocy?

Gdy jeździmy po mieście, parkach czy też nadrzecznych wałach w zupełności wystarczą nam lampki ze strumieniem światła o mocy do 200 lumenów. Nie są one drogie w zakupie a zapewnią nam komfortowe warunki by cieszyć się wieczorna/ nocną przejażdżką.

Jak jeździć rowerem w nocy?

Przede wszystkim pamiętajmy o właściwym oświetleniu naszego roweru. Do jazdy rowerem w nocy z pewnością sprawdzi się odzież odblaskowa, kamizelki lub szelki odblaskowe.

Czy można mieć migające światło w rowerze?

Można mieć migające światło w rowerze, co więcej migające światło sprawia że jesteśmy bardziej widoczni. Pamiętajmy że dobrze oświetlony rowerzysta powinien być widoczny z odległości około 150 metrów, a przy używaniu dobrych świateł drogowych nawet z kilometra.