Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Uchwyt telewizora

Żaden nowy dom nie może obejść się bez telewizora, który obecnie często pełni funkcję kina domowego. Aby jednak móc w pełni cieszyć się jakością oglądanych filmów z najbliższymi, należy pomyśleć nad odpowiednim i prawidłowym umiejscowieniem odbiornika. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Państwa różnego rodzaju uchwyty do telewizorów, które pozwalają zamontować je w najbardziej dogodnym dla domowników miejscu. W tej kategorii oferujemy między innymi uchwyty do telewizora obrotowe, płaskie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą!

DOBÓR ODPOWIEDNIEGO UCHWYTU

Jeśli chcemy zamontować uchwyt na ścianie, to w pierwszym kroku powinniśmy dobrać do niego odpowiedni (pasujący) wieszak. Aby montaż przebiegł szybko i sprawnie powinniśmy zwrócić uwagę na ważne kwestie:

Standard VESA (Video Electronics Standards Association) - Jest to standard mocowania, który informuje, jaki rozstaw otworów montażowych musi posiadać wieszak na którym chcemy zawiesić telewizor. Rodzaj otworów bardzo łatwo sprawdzić: jest on opisany w instrukcji. Jeśli ta informacja jest niedostępna, można samodzielnie dokonać pomiaru odległości pomiędzy otworami montażowymi umieszczonymi na tylnej części telewizora. Najczęściej spotykane to: VESA 200 x 200, VESA 100 x 100, VESA 300 x 300, VESA 400 x 400, VESA 800 x 400, gdzie pierwsza liczba określa rozstaw pomiędzy lewym a prawym otworem w tym samym rzędzie (w poziomie), a druga pomiędzy dolnym a górnym (w pionie).

Waga montowanego telewizora -  Jest to jedna z ważniejszych informacji. Należy sprawdzić, jaką wagę podaje producent w instrukcji. Pamiętaj, waga telewizora musi być niższa od maksymalnego udźwigu uchwytu. W ten sposób będziemy mieć pewność, że cała konstrukcja wytrzyma, a nasz sprzęt będzie cieszył nas przed długie lata. 

ODPOWIEDZIALNY MONTAŻ

Producent zaleca aby osoba montująca telewizor użyła własnych kołków rozporowych które będą odpowiednie do ściany na której montowany jest uchwyt. Dobranie odpowiednich kołków to podstawa poprawnego montażu. Dobrym przykładem są 

Kołki skrzydełkowe które przeznaczone są do ścian z materiałów zawierających puste przestrzenie lub do mocowania w ścianach z płyt gipsowych.