Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Lampy owadobójcze zewnętrzne

Lampa owadobójcza zewnętrzna

Lampa UV na owady działa w sposób taki, że zwabia do siebie insekty za pomocą światła UV które emituje. Owad podczas drogi do tego światła wpada na kratkę która jest podłączona do prądu, porażony owad kończy swój żywot w specjalnej tacce u dołu lampy. Pamiętajmy że ową tackę trzeba co jakiś czas opróżniać.

Lampy UV występują w kilku rodzajach, najnowocześniejsze z nich to lampa wiatrakowa, która zasysa zwabione owady do środka poprzez wiatraczek. Jest też lampa lepowa w niej stosujemy specjalne wkłady lepowe.

Czy lampa owadobójcza jest szkodliwa dla człowieka?

Lampa sama w sobie nie jest szkodliwa dla człowieka, ani nawet nie stanowi zagrożenia dla owadów. Funkcjonuje w sposób który opiera się na wabieniu do siebie owadów poprzez przyciągające je światło emitowane przez lampę. Takie lampy emitują światło o długości fali 300-400mn, a więc dawka ultrafioletu jest tak mała że nie ma wpływu na zdrowie ludzi.

Czy lampy owadobójcze są skuteczne?

Dlatego też najczęściej zadawane pytanie dotyczy skuteczności lamp owadobójczych na osy, pszczoły oraz szerszenie. Odpowiedź brzmi: tak, lampy owadobójcze działają również na te owady. Bardzo często kupujemy takie lampy, aby po prostu pozbyć się denerwujących komarów z najbliższego otoczenia.

Czy lampa UV zabija owady?

Zasada działania lampy na muchy jest prosta: zwabić i zabić owada. Większość nowoczesnych lamp owadobójczych jako wabik wykorzystuje światło UV. W lampach owadobójczych zastosowano fototropizm, który przyciąga owady znajdujące się w pobliżu, te po wpadnięciu do lampy doznają szoku elektrycznego i giną.

Jaka lampa owadobójcza na taras?

Im mocniejsze źródło światła, tym więcej lampa zwabia owadów. Optymalne rezultaty w domu i na zewnątrz zapewniają lampy owadobójcze o mocy 15-40 W.

Czy lampa owadobójcza działa na szerszenie?

Lampa owadobójcza działa na szerszenie a także na inne owady: muchy, szerszenie, osy i mole.

Lampa owadobójcza czy warto

Lampa owadobójcza to skuteczna ochrona przed insektami, dzięki niej pozbędziemy się wszelakich owadów w naszym otoczeniu. Lampy są skuteczne, łatwe w użyciu i nie szkodzą tak jak rozpylanie środków chemicznych. Lampy są łatwo przenośne więc możemy ich używać w zasadzie wszędzie.