Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Uchwyty antenowe

Instalacja antenowa jest standardowym wyposażeniem niemal każdego gospodarstwa domowego. Wykorzystuje się je zarówno w domach wolnostojących, jak i budynkach wielorodzinnych, a także w obiektach przemysłowych. Niezbędnym elementem każdej instalacji są obejmy montażowe, które służą do trwałego posadowienia anteny w takim miejscu oraz na takim podłożu, które jest właściwe dla sposobu działania anteny.

Na rynku istnieje wiele rodzajów obejm montażowych - są to:

  • maszty,
  • uchwyty balkonowe,
  • uchwyty ścienne,
  • obejmy kominowe,
  • obejmy murowe.


Jak widać, rodzajów obejm montażowych jest wiele, a każdy typ jest dedykowany do konkretnego miejsca montażu. Warto dobrze przemyśleć miejsce montażu anteny przed zakupem obejmy montażowej, gdyż często jest tak, że trudno naleźć optymalne miejsce do zamontowanie anteny, tak by sygnał był na odpowiednim poziomie. Znajdując najpierw odpowiednie miejsce, później łatwo jest wybrać odpowiedni typ montażu. W ofercie naszego sklepu znajdują się wszystkie rodzaje obejm montażowych, co umożliwia swobodne wybranie odpowiedniego modelu.

Na co zwrócić uwagę kupując obejmy montażowe?

Poza rodzajem obejmy należy jednak zwrócić uwagę na dodatkowy parametr, jakim jest materiał, z które obejma została wykonana. Jest to niezwykle istotne, gdyż determinuje dwie kwestie. Po pierwsze warunkuje wytrzymałość obejmy i to, jak ciężką antenę można na niej zamontować. Nie każda obejma pozwoli na zamontowanie dowolnej anteny, więc maksymalne obciążenie należy sprawdzić przed zakupem w specyfikacji technicznej produktu. Drugą kwestią jest to, że obejmy i inne akcesoria montażowe narażone są na trudne warunki atmosferyczne. Oznacza to, że obejma powinna być wykonana z niekorodującego plastiku, o ile ciężar anteny na to pozwala, lub z odpowiednio zabezpieczonego metalu, który nie będzie korodował po kilku latach. W ofercie naszego sklepu znajdują się produkty pochodzące od producentów, którzy dbają o zabezpieczenie sprzętu na najwyższym poziomie, tak by był w stanie służyć przez wiele lat.