Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Piloty uniwersalne smart tv

Pilot uniwersalny do smart tv

Kupując sprzęt elektroniczny, w zestawie otrzymujesz pilota, który jest zaprogramowany w taki sposób, by współpracować tylko z jednym wybranym urządzeniem. Nie przyciszysz dźwięku w telewizorze pilotem do wieży i na odwrót, nawet jeśli są tej samej marki. Uniwersalny pilot do telewizora smart może nazywać się „uniwersalnym” z tego powodu, że jest kompatybilny z różnymi rodzajami telewizorów. Taki model nie przyda Ci się do zarządzania całym zestawem kina domowego, dlatego zawsze uważnie czytaj specyfikację.

Jak uruchomić uniwersalnego pilota do telewizora smart?

Zwróćmy też uwagę, ile urządzeń obsługuje. Większość pilotów uniwersalnych obsługuje ich co najmniej pięć. Zasięg i zasilanie – dobrze, by pilot uniwersalny do telewizora miał zasięg od 10 do 12 metrów. Jest to szczególnie ważne, gdy obsługiwane urządzenia będą znajdować się w dużym pomieszczeniu.

Jak znaleźć kod telewizora technika?

Może ktoś jeszcze spotka się z problemem pilotów uniwersalnych Technika, które często sprzedawane są bez instrukcji. Pilot może sam szukać właściwego kodu: Kładziemy pilota przed włączonym TV. Wciskamy "set" i "TV" i trzymamy aż kontrolka na pilocie zacznie mrugać.

Jak zaprogramować pilota uniwersalnego do telewizora?

Pilot uniwersalny – kody i ich zastosowanie

Najpierw należy odnaleźć na niej wspomniany kod i nacisnąć jednocześnie przyciski TVTXT1 i SET. Gdy na pilocie od telewizora zaświeci się czerwona dioda, wówczas wpisujemy trzycyfrowy kod i zatwierdzamy go przyciskiem POWER. Jak używać pilota uniwersalnego?

Wariant z automatycznym wyszukiwaniem kodów

Włączamy urządzenie, które chcemy sparować z pilotem (lub kilka urządzeń).

Naciskamy jednocześnie przyciski SET oraz ten przypisany do urządzenia (na przykład TVTXT1).

Czekamy, aż zaświeci się czerwona dioda.

Naciskamy ponownie SET i zwalniamy.

Dzięki temu za pomocą jednego akcesorium możesz kontrolować wiele odbiorników. Co ważne, istnieją piloty uniwersalne mogące współpracować z urządzeniami różnego rodzaju, np. telewizorem i dekoderem jednocześnie, oraz modele przeznaczone np. tylko do wybranych modeli TV.