Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Wagi elektroniczne kuchenne

Wagi elektroniczne kuchenne

Działanie wagi kuchennej jest bardzo proste. W przypadku wagi mechanicznej opiera się ono na odważniku (wewnątrz urządzenia) połączonym ze wskazówką. Gdy umieścisz ważone produkty na szali, wskazówka przesunie się i wskaże wynik pomiaru. W przypadku wagi elektronicznej o dużej dokładności pomiaru mechanizm działania opiera się na elektronicznym układzie wskazującym zasilanym bateriami. Po ułożeniu produktów na wadze wynik pomiaru prezentowany jest na cyfrowym wyświetlaczu.

Jak działa elektroniczna waga?

waga elektroniczna z przetwornikiem magnetoelektrycznym produkowana jest już od zeszłego wieku. Zasada działania polega na pomiarze zmian prądu płynącego przez cewkę umieszczona w polu magnetycznym potrzebnego do zrównoważenia siły ciężkości elementu ważonego na szalce

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie wagi kuchennej?

Wybierając wagę kuchenną, warto przemyśleć, jakie produkty będą na niej ważone. Biorąc pod uwagę ten aspekt, istotnym parametrem będzie maksymalna masa produktów, które można zważyć jednorazowo. Inny limit będzie np. dla przypraw, cukru, a inny np. dla jabłek. Przydatny w tego rodzaju urządzeniach kuchennych jest również wskaźnik przekroczenia obciążenia. Kolejnym kryterium, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie wagi kuchennej, jest dokładność pomiaru. Niektóre modele wag (np. elektroniczne) charakteryzują się bardzo niskim poziomem błędu. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza dla osób piekących ciasta, będących na diecie i liczących kalorie. Nie bez znaczenia są również wielkość wagi oraz materiał, z którego została wykonana.

Jak prawidłowo korzystać z wagi kuchennej?

W czasie ważenia żywności waga powinna spoczywać na równej i twardej powierzchni. Nie podkładaj pod nią ściereczek czy papierowych ręczników. Nie możesz nią poruszać

Jak Wytarowac wagę elektroniczna?

Aby ponownie wytarować wagę należy wcisnąć przycisk „On- Off/Zero. Zerowanie: Kolejne naważki mogą być stopniowo dodawane do ważonej próbki. Poprzez przyciśnięcie przycisku On-Off/Zero, waga ponownie wyświetli zero i pojawi się wskaźnik stabilnego odczytu. Po dodaniu kolejnej masy wciśnij ponownie On-Off/Zero.

Jaka waga kuchenna jest najlepsza?

ADLER AD 3138B. Jako pierwszą w naszym rankingu wag kuchennych prezentujemy tę oto elektroniczną wagę kuchenną, której maksymalny udźwig wynosi 5 kg. Jest to waga bardzo dokładna, bo waży z dokładnością do 1 g, dzięki temu, niezwykle sprawdzi się w przygotowaniu dań wymagających ściśle określonych proporcji.