Zadaj pytanie on-line
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Lampy owadbójcze

Jaką rolę spełniają lampy owadobójcze?

Lampy pełnią funkcję ochronną dbając o nasze bezpieczeństwo i naszych najbliższych. Każdy z nas chcę by nasze dzieci nie były narażone na ukąszenia owadów, zresztą tak samo sprawa ma się z dorosłymi. Lampa owadobójcza ma na celu zapewnienie ochrony przed ukąszeniami i niepotrzebnym cierpieniem z tego powodu. Minimalizowanie ryzyka związanego z ukąszenia os czy szerszeni jest szczególnie ważne dla alergików. Dla osoby uczulonej każdy, nawet najmniejszy kontakt z owadem w najgorszym razie może zakończyć się nawet śmiercią. Najczęściej jednak kupujemy taką lampę by wyeliminować komary z naszego najbliższego otoczenia.

Czy lampa owadobójcza jest bezpieczna dla naszego zdrowia?

Lampy owadobójcze emitują światło o długości fali między 300 a 400 nm, a taka dawka ultrafioletu nie jest w żaden sposób szkodliwa dla ludzi czy zwierząt.

Jak działa lampa owadobójcza?

Lampa UV działa w sposób taki że zwabia do siebie za pomocą emitowanego światła insekty i inne owady, które po drodze trafiają na kratkę która jest pod napięciem. Owad rażony owym napięciem, kończy swój  żywot w specjalnej tacce znajdującej się na dole lampy.

Na jakie owady działa lampa owadobójcza?

Zasada działania lampy jest prosta, ma zwabić do siebie insekty a następnie je zlikwidować. Lampa owadobójcza jest doskonałą pułapką na muchy, muszki, naprzykrzające się komar a nawet i osy.

Czy lampa owadobójcza działa w dzień?

Lampa najbardziej skuteczna jest po zmroku ale w dzień również działa. Aby osiągnąć zadowalający rezultat lampę należy umieścić w mało nasłonecznionym miejscu, które jest oddalone od źródeł światła i okien.

Co zrobić by odstraszyć szerszenie?

Aby szerszenie trzymały się z dala od nas i naszego balkonu, tarasu możemy oprócz użycia lampy owadobójczej, posadzić rośliny jak np. bratki, lawendę czy pelargonie. Szerszenie bowiem nie znoszą ich zapachu.

O czym warto pamiętać stosując lampę owadobójcza?

Żarówki w owej lampie powinniśmy wymieniać co roku z reguły na wiosnę gdy owadów pojawia się stosunkowo najwięcej. Aby lampa spełniała w pełni swoją rolę nie należ jej w żaden sposób zakrywać, jej światło powinno mieć dostęp do całej powierzchni która ma chronić.